O nas

Dyskusyjny Klub Filmowy "Piekiełko" działa od marca 2007 roku i zrzesza miłośników sztuki filmowej. Należą do niego zarówno ludzie bardzo młodzi (młodzież od lat 16), jak również troszkę starsi (za to niewątpliwie młodzi duchem) członkowie Dyskusyjnego Klubu Tryton, działającego dawniej przy kinie Podhale. Dnia 16 lipca 2007 roku zostaliśmy przyjęci do grona stałych członków Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Dzięki uporowi i determinacji członków, udało nam się nie tylko utrzymać działalność, ale także zorganizować Festiwal Filmów Przewrotnych w sierpniu tego roku.

Projekcje filmów w ramach działalności klubu odbywały się w piątki o godzinie 19:00. Filmy poprzedzone są prelekcjami prowadzonymi przez absolwentki filmoznawstwa lub gości. Te krótkie wykłady, dotyczące reżysera, kraju i aktorów, pozwalają poszerzyć perspektywę odbioru danego dzieła.

Na repertuar DKFu, którego celem, zgodnie z założeniami, jest promowanie kultury filmowej, składają się głównie filmy europejskie o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych. Filmy wybieramy według danej kategorii (np. reżyser, kraj) lub tematycznie. Rok 2010, a dokładnie miesiące kwiecień - listopad były wybrane według gatunków filmowych.

Na naszej stronie internetowej jak i facebook'owym fanpage można składać propozycje tytułów, które chciałoby się zobaczyć na ekranie, skomentować te, które były wyświetlane albo podyskutować. Jednak wirtualne forum jest tylko dodatkowym miejscem, w którym entuzjaści tego rodzaju kina mogą wymienić poglądy. Realnie robimy to po projekcji konkretnego tytułu

Zapraszamy wszystkich na piekielnie dobre filmy !



« wstecz